Wielu właścicieli samochodów zastanawia się jak obniżyć koszty eksploatacji? W przypadku pojazdu zasilanego benzyną największe możliwość daje zamontowanie instalacji gazowej. Jednak chęci obniżenia kosztów często towarzyszy pytanie, czy jest to rozwiązanie bezpieczne dla użytkowanika i samochodu? Przy obecnym zaawansowaniu technologicznym montowanych instalacji gazowych  odpowiedź jest jedna- jeżeli czynnik ekonomiczny nie jest wystarczającym argumentem to względy bepieczeństwa są zagadnieniem drugoplanowym, ponieważ instalacja gazowa zamontowana w profesjonalnym zakładzie jest bezpiecznijsza niż układ paliwowy! Instalacja gazowa posiada system zaworów sterowanych elektronicznie  zabezpieczejących przed niekontrolowanym wyciekiem gazu. Nawet w przypadku kolizji i przecięciu przewodów doprowadzających gaz następuje natychmiastowe odcięcie przepływu poprzez zawór zabezpieczający niekontrolowany wyciek gazu! Jeżeli chodzi o sam zbiornik gazu to jego solidna budowa gwarantuje odporność na działanie dużych sił mechanicznych, a specjalny zawór zabezpiecza go przed rozerwaniem. W zasadzie nieznane są przypadki wybuchu zbiornika gazu w czasie wypadku drogowego w odróżnieniu od zbiorników benzyny! Oczywiście warunkiem bezpiecznego używania instalacji gazowej jest również fachowy  montaż w profesjonalnym zakładzie, odpowiednio skonfigurowanej instalacji. POLMOZBYT SZCZECIN współpracuje w zakresie samochodowych instalacji gazowych z firmą AC SA z Białegostoku. Produkty firmy AC SA (STAG) charakteryzują się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, technicznymi, również pod względem bezpieczeństwa użytkownika instalacji jak również pojazdu, a gwarantem tego jest firmowe laboratorium. Laboratorium samochodowe AC SA stanowi bazę do prowadzenia prac badawczo- rozwojowych, którego celem jest testowanie prototypowych rozwiązań motoryzujących jak również ulepszanie istniejących metod montażu instalacji gazowych. Prowadzone badania mają wyłącznie wymiar badawczy. W pomieszczeniu nie przeprowadza się żadnych działań o charakterze komercyjnym. Szeroka baza aparaturowa i wyspecjalizowana kadra techniczna pozwala na realizację badań nie tylko na samochodach osobowych i dostawczych ale również na pojazdach wielkogabarytowych np. ciągnikach siodłowych, ciągnikach rolniczych i autobusach. Potwierdzeniem wysokiej jakości oraz pozycji na rynku motoryzacyjnym w zakresie instalacji gazowych jest fakt zostania przez firmę AC SA tegorocznym laureatem rankingu ,,Perły Polskiej Gospodarki’’. Inicjatorem rankingu był po raz jedenasty Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk wraz redakcją anglojęzycznego magazynu ekonomicznego Polish Market.

Zakład montażu instalacji gazowych należący do POLMOZBYT-u Szczecin nosi nazwę Twój Auto Serwis i jest Autoryzowanym Serwisem AC SA,  jednym z wielu znajdujących sie na terenie całego kraju, co nie jest bez znaczenia dla użytkownika instalacji systemu STAG.

Mając na uwadze wsparcie tak poważnego Partnera jakim jest firma AC możemy spokojnie zaprosić Państwa do naszego zakładu na montaż instalacji gazowej.