Przegląd instalacji gazowych Szczecin

Przeglądy okresowe instalacji gazowej pozwalają nie tylko na zwiększenie trwałości i niezawodności samochodowej instalacji gazowej, ale również na zmniejszenie kosztów utrzymania jej poprawnego działania. Przeglądy te nie zastępują przeglądów okresowych przewidzianych przez producenta samochodu i powinny być wykonywane niezależnie z wymagana przez niego częstotliwością. W ramach przeglądów okresowych dokonywana jest kontrola połączeń przewodów ciśnieniowych, wymiana filtra gazu płynnego i fazy lotnej ( nie dotyczy przeglądu po 1000 km), odczytanie parametrów pracy programem diagnostycznym.

Pierwszy przegląd jest to przegląd okresowy po przejechaniu 1000(+/-100km) od zamontowania instalacji. Wykonuje go bezpłatnie warsztat, który dokonał montażu samochodowej instalacji gazowej.

Przegląd okresowy  kolejne przeglądy okresowe są wykonywane odpłatnie i powinny być dokonywane co 10 000 km(+/- 500) lub co 12 miesięcy (+/- miesiąc)/ w zależności co wystąpi wcześniej/ przez warsztat posiadający uprawnienia do montażu samochodowych instalacji gazowych.

Należy pamiętać, że w samochodach nowych posiadających ważne badanie techniczne(wpis do dowodu rejestracyjnego) dłużej niż jeden rok ( w sytemie3,2,1), a w których zamontowano instalację gazową, badanie techniczne należy wykonać przed upływem każdego roku.

Wykaz czynności przeglądu okresowego

  • kontrola wtryskiwaczy gazowych, mocowania przewodów zasilających
  • sprawdzenie szczelności systemu
  • sprawdzenie szczelności systemu
  • sprawdzenie parametrów sterownika STAG , kontrola pracy korektorów benzynowych i czasów otwarć wtryskiwaczy
  • wymiana filtra fazy ciekłej
  • wymiana filtra fazy lotnej