Zbiorniki LPG Szczecin – Butla LPG Szczecin

Zbiornik LPG Szczecin


Samochody wyposażone w instalacje LPG, posiadają również dedykowany zbiornik na to paliwo. Jest on montowany w samochodzie wraz z całą instalacją. Zbiorniki LPG Szczecin najczęściej znajdują się w bagażniku samochodu, ukryte pod podłogą, we wnęce na koło zapasowe lub na podłodze bagażnika. W zależności od modelu samochodu, butla LPG może mieć kształt cylindra lub okrągły (toroidalyny). Każda nowa butla LPG posiada fabryczną homologację, ważną 10 lat. Co po tym czasie? Właściciel samochodu z instalacją LPG ma dwa wyjścia. Wymienić zbiornik LPG na nowy lub dokonać przedłużenia homologacji na kolejne 10 lat. Butla do instalacji LPG może być jednak używana nie dłużej niż 20 lat.

Ponowna homologacja czy nowy zbiornik LPG Szczecin

Wiele osób nie może się zdecydować, co będzie najlepszym wyjściem w ich przypadku. Czy ponowna homologacja używanej butli, czy może wymienienie jej na nową? Przedłużenie homologacji na kolejnych 10 lat, polega na sprawdzeniu stanu butli i jej szczelności. Wymaga to jej demontażu z samochodu, co oczywiście pociąga za sobą kolejne koszta. Osoba, która zdecyduje się na ten krok, nigdy nie ma pewności czy butla LPG uzyska ponowną homologację. Nawet jeśli nie przejdzie testu, opłata za jego wykonanie musi być uregulowana. Tymczasem nowa butla LPG Szczecin to koszt około 350 złotych. Posiada ona już fabryczną homologację i nadaje się do natychmiastowego zainstalowania w samochodzie. Porównując oba wydatki, bardziej opłaca się od razu wymienić starą butlę na nową i mieć gwarancję jej bezpiecznego użytkowania.

Kto może homologować lub instalować zbiorniki LPG Szczecin?

Czynność ta może być wykonana wyłącznie w specjalistycznych warsztatach, dysponujących świadectwem homologacji sposobu montażu instalacji, przystosowującej pojazd do zasilania gazowego lub współpracujący z nią w ramach sieci dealerskiej warsztat. Świadectwo homologacji wydawane jest przez Ministerstwo Infrastruktury. Nasz serwis dysponuje takim świadectwem, a także niezbędną wiedzą i doświadczeniem, pozwalającym na prawidłowy montaż instalacji i zbiorników LPG w każdym modelu samochodów osobowych i dostawczych.
Jak zbudowane są zbiorniki LPG Szczecin?

Instalacje LPG zasilane są paliwem propan-butan, które tankowane jest do zbiornika w postaci płynnej, pod ciśnieniem kilku atmosfer. Butla LPG wyposażona jest w specjalny zawór zabezpieczający, nie pozwalający na to, aby zatankować zbiornik do pełna. Z uwagi na zjawisko rozprężania się paliw LPG wraz ze wzrostem temperatury, konieczne jest zachowanie tzw. poduszki powietrznej. Dodatkowo, ze względów bezpieczeństwa, zbiornik LPG Szczecin posiadają zawór wyrównujący ciśnienie w przypadku uszkodzenia butli, np. w czasie zderzenia. Wówczas paliwo jest w sposób kontrolowany i bezpieczny dla otoczenia spuszczane z butli. Do produkcji zbiorników LPG wykorzystuje się stal niestopową o niskiej zawartości węgla. Stal tego typu jest łatwa do spawania i tłoczenia. Pozwala to wykonywać z niej zbiorniki o różnych kształtach i wielkościach, również niestandardowych, przystosowanych do różnych modeli pojazdów. Budowa zbiorników LPG musi wytrzymywać działanie ciśnienia ok. 3 atmosfer. Dodatkowo, w przypadku jego rozerwania, musi to nastąpić w sposób niefragemntowalny. Oznacza to, że nie mogą powstawać drobne odłamki, mogące powodować zagrożenie dla zdrowia lub życia postronnych ludzi.

Jak powinna być zamontowana butla LPG Szczecin?

Kolejnym bardzo ważnym elementem montażu jest mocowanie butli do konstrukcji samochodu. Musi ono uwzględniać zapewnienie butli bezpieczeństwa w przypadku nagłego hamowania lub zderzenia z innym pojazdem. Zgodnie z wymogami ustawy, butla LPG powinna wówczas wytrzymać przeciążenie 20 g wzdłuż osi podłużnej pojazdu oraz 8 g w kierunku poprzecznym. Co to oznacza w praktyce? Przykładowo, zbiorniki LPG Szczecin ważące 50 kg muszą posiadać takie połączenie z konstrukcją pojazdu, które wytrzyma obciążenie 1000 kg w kierunku podłużnym oraz obciążenie 400 kg w kierunku poprzecznym.

Nasza firma posiada wszelkie kwalifikacje potrzebne do tego, aby montaż butli LPG został wykonany w sposób gwarantujący maksymalne bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Pracujemy wyłącznie na najwyższej jakości częściach od znanych producentów, wyróżniających się trwałością i posiadającymi wymaganą homologację.

Twój Auto Serwis

Adres E-mail Godziny otwarcia
ul. Białowieska 2 71-010 Szczecin dokw1@polmozbyt.szczecin.pl pon.-pt.: 8.00-19.00 sob.: 8.00-14.00
Znajdź drogę

Formularz kontaktowy

Twoje imię (wymagane)

Twoje nazwisko

Twój e-mail (wymagane)

Telefon

Temat

Twoja wiadomość

Szybki kontakt

Auto Gaz Szczecin - Kontakt

Nasz adres

ul. Białowieska 2, 71-010 Szczecin

Auto Gaz Szczecin - Mapa

Godziny otwarcia

Pon-Pt: 8:00 - 19:00
Sob: 8:00 - 14:00